Telefon / Dotazy a odpovědi

Lze převést číslo pevné linky od O2 nebo jiného operátora?

Ano, O2 si ale za převod pevné linky účtuje 1500Kč bez DPH v případě analogové linky a 3500Kč v případě ISDN přípojky.Převod pak trvá zhruba 1-2 měsíce. Bohužel na rozdíl od mobilních čísel nejsou provozovatelé pevných linek povinni ze zákona převádět tato čísla pro koncové uživatele zdarma.

Musím zrušit linku u O2 pokud chci telefonovat přes vaši společnost?

Naše telefonní linka nemá žádnou vazbu na linku od O2 a proto je úplně jedno, zda a kdy ji klient zruší. Je vhodné ji zrušit o něco později než je zavedena telefonní linka od nás, abyste mohli dát ostatním echo, že máte nové číslo.

Je logické, že čím déle budete mít linku O2 v provozu, tím déle budete muset platit O2 paušál.

Je možné mít u vás telefon a nemít internet?

Možné to je, náklady na zřízení telefonní linky jsou stejné jako je tomu u internetu a telefonu zároveň (komunikace probíhá přes internet). V tomto případě budete platit měsíční paušální poplatek 100Kč.

Jak mít garanci funkčního telefonu?

Občas se nám stává, že nám někdo volá s informací, že mu nejde VoIP telefonní linka. Většinou se přijde na to, že je problém buďto v "seknuté krabičce" k telefonování nebo a to jsou také časté případy, že ji prostě vytáhl někdo z rodiny ze zásuvky.

Uvažovali jsme jak na tyto případy může být klient upozorněn hned jakmile problém nastane a řešení jsme nalezli v možnosti testování, zda je VoIP adaptér nebo VoIP telefon připojen k naší ústředně. Cyklicky každou hodinu je tento test proveden a pokud registrace není, pošle ústředna automaticky informaci na email o této chybě. To by ještě nebylo nic dokonalého, na emaily se člověk dívá jednou za čas, proto kliknutím na nadpis tohoto článku Vám manuál pomůže s nastavením jak přeposlat krátký e-mail na mobil jako SMS samozřejmě zdarma.

Stačí se tedy v naší Klientské zóně - Kredit a hovorné přihlásit a vpravo nahoře je tlačítko Uživatelské nastavení, zde zaškrtenete volbu - Zasílat mail v případě, že číslo není aktivní na ústředně a doplníte emailovou adresu. Snadné. Vyzkoušejte, určitě tuto službu využijete.

Sídlo firmy - Hať ul.Lipová 78